Gárdonyi Géza (eredeti nevén Ziegler Géza; Agárdpuszta, 1863. augusztus 3. – Eger, 1922. október 30.) író, költő, drámaíró, újságíró, pedagógus, a Magyar Tudományos Akadémia tiszteleti tagja.
Linkek a témában:
Gárdonyi Géza Általános Iskola
BUDAPEST XIII. KERÜLETI GÁRDONYI GÉZA ÁLTALÁNOS ISKOLA MINŐSÉGI
NEVELÉSI-OKTATÁSI INTÉZMÉNY 1137 Budapest, Radnóti Miklós utca 8-10.
Ida regénye · Gárdonyi Géza · Könyv · Moly
A félárva, zárdában nevelkedett Idának az apja, Ó Péter borkereskedő gazdag
hozománnyal, hirdetés útján keres férjet: sürgősen szabadulni akar leányától, ...
Gárdonyi Géza Bt.
Tisztelt leendő Partnerem! Dédapám, Gárdonyi Géza írta Titkosnaplójában: „Az
író hatalma nem abban rejlik, amit mond, hanem amit az olvasó fantáziájával ...
Gárdonyi Géza: Isten rabjai | Sulinet Hírmagazin
Gárdonyi Géza Isten rabjai című műve a tatárjárás utáni Magyarországon
játszódik. A kis kertészlegény reménytelen szerelmét mutatja be Margit ...
Gárdonyi Géza Színház műsora | Jegy.hu
Az est díszvendége Gárdonyi Géza volt, aki külön erre az alkalomra írta a "Dobó
István szelleme" című előjátékot. A jelenet bemutatását követően került sor ...
Gárdonyi Géza: Micó
Az írásnak különös, balladás szerkezetet, hangulatot kölcsönöz a kihagyásokra,
elhallgatásokra épülő előadásmód. Ez abból ered, hogy az író egy régi, ...
Gárdonyi Géza - Wikipédia
Gárdonyi Géza (eredeti nevén Ziegler Géza; Agárdpuszta, 1863. augusztus 3. – Eger, 1922. október 30.) író, költő, drámaíró, újságíró, pedagógus
Gárdonyi Géza
A honlapnak az célja, hogy csokorba gyűjtse és rendszerezze a Róla meglévő ismereteket.
Idézetek Gárdonyi Géza Füveskönyvéből
„Az emberek megmossák az arcukat, kezüket, de vajon hányan vannak azok, akik mindennap megmossák a lelküket is?”
Literatura
A múlt század negyvenes éveiben élt Bécsben egy magyarországi származású, Ziegler Sándor nevű lakatosmester. Munkája nyomán már jómódú polgárnak számított, amikor 1848-ban kitört a háború a császár és a forradalomra kelt magyar nemzet között. Ziegler Sándor választott, és hazajött Magyarországra, saját költségén fegyvergyárat szervezett a szabadságharc honvédei számára. Kossuth és Petőfi is nagyra becsülte hazafias hevületét és hasznos munkáját.
3D virtuális túra szülőházáról és környékéről
A weboldalon egy körbesétálható virtuális túra található Gárdonyi Géza szülőházáról, ahol 8 hónapos koráig élt. Ezen kívül, a túra segítségével megtekinthető még a közelben lévő rönkvár és a galéria. A rönkvár alatt egy alagútrendszer helyezkedik el, aminek a segítségével akár ki is lehet jutni a várból. A galériában Gárdonyi Géza korából származó bútorok és berendezések is találhatóak.
C3
Agárdpusztán született 1863-ban. Édesapja, Ziegler Sándor a szabadságharcl lelkes támogatója, vagyonát fegyvergyár létesítésére áldozta fel.
Doksi
Eredetileg Ziegler. Apja az 1848-49-es szabadságharc fegyvergyárosa. Fiát Gárdonyban keresztelik, innen az írói névválasztás.
Emlékmúzeum Eger
Emlékmúzeum Eger - Az Emlékmúzeum épülete 1897 és 1922 között az író lakóhelyéül szolgált. E házban írta sok művét, köztük egyik legszebb történelmi regényét - az Egri csillagokat is -, mely a XVI. század törökellenes harcainak állít emléket.
Gárdonyi Géza Emlékház – Agárd
A felújított szülőházban berendezett új, színvonalas emlékkiállítás május-október vége között hétfő kivételével minden nap 10-18 óra között várja az érdeklődő kirándulókat.
Gárdonyi Géza idézetek
Gárdonyi Géza idézetek válogatott, kedvencekbe rendezhető és tetszőlegesen bővíthető gyűjteménye. Az idézeteket lehetőséged van címkék segítségével is rendezni, vagy akár e-mailben, illetve közösségi oldalakon megosztani barátaiddal, ismerőseiddel. Minden beküldött idézetet ellenőrzés után publikálnak.
Gárdonyi Konyha - Étterem - Eger
Éttermünk a ciszterci rend fenntartásába tartozó Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium patinás épületében Egerben, a Csiky Sándor utca és Széchenyi utca kereszteződésében, a népszerű Kepes Központtal szemben található.
Gárdonyi Géza utca - Beszélő utcanevek
Az utca jelenlegi nevét Gárdonyi Géza íróról kapta, akit költőként, drámaíróként, újságíróként és pedagógusként is számon tartunk. Gárdonyi 1897-től 1922-ben bekövetkezett haláláig élt az akkor még Takács utca 24. sz. alatti házban. 1912-ben az utca nevét az író tiszteletére Gárdonyi Géza utcára változtatta a város. A Takács utca valószínűleg azért kapta nevét, mert vászonkészítő szövőmesterek laktak a környéken.